Skip to content

9 Greenleigh CourtBerlin, NJ 08009

Built 1971

Last Sale Date
Aug 3, 1992

Property Information

Block2203
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,122
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,300
29%
Improvement Value:$186,800
71%
Total Assessment$263,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,724+0.9%
2024$8,643+2.2%
2023$8,459+0.6%
2022$8,406-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971