Skip to content

36 Brandywine DriveBerlin, NJ 08009

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 19, 2024

Property Information

Block2203
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,220
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,500
32%
Improvement Value:$175,300
68%
Total Assessment$257,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,794+0.9%
2024$8,714+2.1%
2023$8,533+0.6%
2022$8,482-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 9440, Page 1583

Property Sale

Sale
$82,500
DeedBook 4027, Page 446

Property Built

Built

Year Built: 1970