Skip to content

2 Tricia LaneBerlin, NJ 08009

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 28, 2013

Property Information

Block2207
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF,1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,168
Acreage0.54

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,500
30%
Improvement Value:$189,400
70%
Total Assessment$271,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,275+0.9%
2024$9,190+2.1%
2023$9,000+0.6%
2022$8,946-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$259,950
DeedBook 8653, Page 1216

Property Sale

Sale
$144,900
DeedBook 4690, Page 247

Property Built

Built

Year Built: 1968