Skip to content

11 Delwood LaneBerlin, NJ 08009

Built 1974

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Sep 29, 1995

Property Information

Block2210
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,023
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$81,000
31%
Improvement Value:$181,300
69%
Total Assessment$262,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,947+0.9%
2024$8,866+2.1%
2023$8,682+0.6%
2022$8,630-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

To:

Sq Ft2,023DeedBook 4785, Page 113

Property Sale

Sale
$69,000

Property Built

Built

Year Built: 1974