Skip to content

7 Blatherwick DriveBerlin, NJ 08009

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 30, 1996

Property Information

Block2211
Lot69
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,840
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
26%
Improvement Value:$175,000
74%
Total Assessment$235,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,016+0.9%
2024$7,943+2.1%
2023$7,779+0.6%
2022$7,732-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$109,500
DeedBook 4701, Page 520

Property Built

Built

Year Built: 1970