Skip to content

Rear Of Richey AveOaklyn, NJ 08107

Public Property

Last Sale Price
$8,000
Last Sale Date
Oct 20, 2000

Property Information

Block167
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$133,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$133,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2003$464+1.4%
2002$457+4.8%
2001$436-0.7%
2000$439+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$8,000

To:

DeedBook 5129, Page 21