Skip to content

Haddon-Stiles AveCollingswood, NJ 08108

Commercial

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Feb 21, 2025

Property Information

Block50
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page06

Building Details

Building Class---
Description2SB2G
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$300,000
94%
Improvement Value:$19,300
6%
Total Assessment$319,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,015+1.6%
2024$7,886+3.9%
2023$7,587+2.3%
2022$7,420+2.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$3,544,000

To:

DeedBook 12144, Page 158

Property Sale

Sale
$2,550,000

To:

DeedBook 9138, Page 655

Property Sale

Sale
$3,250,000

To: