Skip to content

925 Haddon AveCollingswood, NJ 08108

Last Sale Date
Nov 8, 2024

Property Information

Block50
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page06

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
27%
Improvement Value:$398,000
73%
Total Assessment$548,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,214+1.6%
2024$15,952+3.9%
2023$15,347+2.3%
2022$15,009+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0