Skip to content

24 E Stiles AveCollingswood, NJ 08108

Built 1928

Last Sale Price
$184,900
Last Sale Date
Feb 27, 2009

Property Information

Block50
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page06

Building Details

Building Class27
Description2SFB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,484
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$168,000
45%
Improvement Value:$203,600
55%
Total Assessment$371,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,110+8.0%
2024$6,585+4.1%
2023$6,325+2.4%
2022$6,179+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$184,900

To:

Sq Ft1,484DeedBook 8994, Page 924

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 4273, Page 698

Property Built

Built

Year Built: 1928