Skip to content

14 Drexel Gate DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Nov 10, 1999

Property Information

Block12101
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,876
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
28%
Improvement Value:$100,600
72%
Total Assessment$140,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,486+2.7%
2024$5,341+4.4%
2023$5,118+0.9%
2022$5,073-11.7%
Property History

Property Sale

Sale
$60,000

To:

Sq Ft1,876DeedBook 5054, Page 464

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 4718, Page 925

Property Built

Built

Year Built: 1985

Property Sale

Sale
$71,515
DeedBook 3955, Page 895