Skip to content

676 Tara DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2022

Property Information

Block12401
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class33
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,037
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
51%
Improvement Value:$26,900
49%
Total Assessment$54,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,142+2.7%
2024$2,086+4.4%
2023$1,998+0.9%
2022$1,981+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$35,000
Sq Ft1,037DeedBook 12004, Page 1433Recorded3/4/2022

Property Sale

Sale
$47,900
DeedBook 4168, Page 10

Property Built

Built

Year Built: 1984