Skip to content

672 Tara Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2022

Property Information

Block12401
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,037
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
38%
Improvement Value:$45,700
62%
Total Assessment$73,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,876+2.7%
2024$2,800+4.4%
2023$2,683+0.9%
2022$2,659+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$73,000
Sq Ft1,037DeedBook 11893, Page 1732Recorded11/15/2021

Property Sale

Sale
$81,500
DeedBook 8261, Page 30

Property Sale

Sale
$50,310
DeedBook 7629, Page 1722

Property Sale

Sale
$19,510
DeedBook 4741, Page 139

Property Sale

Sale
$43,990
DeedBook 3934, Page 932

Property Built

Built

Year Built: 1983