Skip to content

610 Tara DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$182,000
Last Sale Date
Jan 17, 2025

Property Information

Block12401
Lot54
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,037
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
38%
Improvement Value:$45,700
62%
Total Assessment$73,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,876+2.7%
2024$2,800+4.4%
2023$2,683+0.9%
2022$2,659+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$182,000

To:

DeedBook 12749, Page 468

Property Sale

Sale
$34,000

From:

To:

Sq Ft1,037DeedBook 10765, Page 1087Recorded11/21/2017

Property Sale

Sale
$90,000

To:

DeedBook 8335, Page 1253

Property Sale

Sale
$53,000

To:

DeedBook 7371, Page 1310

Property Sale

Sale
$62,500

To:

DeedBook 4470, Page 577

Property Built

Built

Year Built: 1984