Skip to content

610 Winslow AvenueCape May, NJ 08204

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2001

Property Information

Block666
Lot8
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.08

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,380
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$118,000
63%
Improvement Value:$69,800
37%
Total Assessment$187,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,809+1.5%
2024$3,754+6.3%
2023$3,531+1.6%
2022$3,474+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$23,000
DeedBook 2636, Page 148

Property Built

Built

Year Built: 1954