Skip to content

4363 Stanley TerNewfield, NJ 08344

Built 2013

Last Sale Price
$153,000
Last Sale Date
Oct 18, 2013

Property Information

Block135
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page1

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,518
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,200
19%
Improvement Value:$116,400
81%
Total Assessment$143,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,572+0.7%
2024$4,542+5.0%
2023$4,327+2.9%
2022$4,203+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$153,000

From:

To:

DeedBook 4111, Page 2367Recorded11/7/2013

Property Built

Built

Year Built: 2013

Property Sale

Sale
$7,500
DeedBook 4093, Page 8194