Skip to content

1768 Galli DrVineland, NJ 08360

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 16, 2024

Property Information

Block1904
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,432
Acreage0.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,900
24%
Improvement Value:$113,700
76%
Total Assessment$149,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,763+0.7%
2024$4,732+5.0%
2023$4,507+2.9%
2022$4,379+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$2,750
DeedBook 1183, Page 760

Property Built

Built

Year Built: 1971