Skip to content

610 Pine StVineland, NJ 08360

Built 1898

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 10, 2013

Property Information

Block2329
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class45
Description2S-F-O-1UG
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage1,594
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,400
26%
Improvement Value:$82,200
74%
Total Assessment$111,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,553+0.7%
2024$3,530+5.0%
2023$3,363+2.9%
2022$3,267+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1898