Skip to content

419 N East BlvdVineland, NJ 08360

Last Sale Date
Oct 28, 2019

Property Information

Block3001
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page30

Building Details

Building ClassR-NC
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$733+2.7%
2020$714+5.3%
2019$678+3.6%
2018$654+3.8%
Property History
Sales1Foreclosures1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4186, Page 4022

Foreclosure Case F-049641-10

Closed
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Dismissed Rule 1