Skip to content

921 E Park AveVineland, NJ 08360

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 9, 2006

Property Information

Block3101
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,760
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,400
14%
Improvement Value:$100,600
86%
Total Assessment$117,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,475+0.7%
2024$3,451+5.4%
2023$3,275+3.2%
2022$3,175+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920