Skip to content

36 S Myrtle StVineland, NJ 08360

Built 1917

Last Sale Date
Jan 27, 2051

Property Information

Block4201
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,831
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,300
12%
Improvement Value:$133,000
88%
Total Assessment$151,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,817+0.7%
2024$4,786+5.0%
2023$4,559+2.9%
2022$4,429+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1917