Skip to content

81 Louisa LnVineland, NJ 08360

Built 1913

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 24, 2022

Property Information

Block4214
Lot23
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description2SF 2G
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,012
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,600
31%
Improvement Value:$63,500
69%
Total Assessment$92,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,932+0.6%
2024$2,913+5.0%
2023$2,775+2.9%
2022$2,696+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 2397, Page 291

Property Built

Built

Year Built: 1913