Skip to content

312 S Brewster RdVineland, NJ 08361

Built 1959

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 27, 2025

Property Information

Block4405
Lot23
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-F- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,240
Acreage0.55

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,800
25%
Improvement Value:$111,600
75%
Total Assessment$149,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,757+0.7%
2024$4,726+5.0%
2023$4,501+2.9%
2022$4,373+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$281,000
Sq Ft1,240DeedBook 4264, Page 3561Recorded12/17/2024

Property Built

Built

Year Built: 1959