Skip to content

645 Margo DrVineland, NJ 08360

Built 1983

Last Sale Price
$83,000
Last Sale Date
May 31, 1994

Property Information

Block4814
Lot20
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page48

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,008
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,000
22%
Improvement Value:$98,000
78%
Total Assessment$125,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,980+0.7%
2024$3,954+5.0%
2023$3,766+2.9%
2022$3,659+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$83,000
DeedBook 2056, Page 244

Property Built

Built

Year Built: 1983