Skip to content

2066 S Main RdVineland, NJ 08360

Built 2006

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
Apr 19, 2005

Property Information

Block6202
Lot35
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page62

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,477
Acreage4.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,900
23%
Improvement Value:$178,200
77%
Total Assessment$230,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,326+0.7%
2024$7,278+5.0%
2023$6,933+2.9%
2022$6,735+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 2830, Page 235