Skip to content

768 Joyce LnVineland, NJ 08361

Built 1976

Last Sale Price
$89,000
Last Sale Date
Jun 28, 2002

Property Information

Block7108
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage936
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
28%
Improvement Value:$85,800
72%
Total Assessment$119,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,802+0.7%
2024$3,777+5.0%
2023$3,598+2.9%
2022$3,495+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$89,000
DeedBook 2598, Page 41

Property Built

Built

Year Built: 1976