Skip to content

4551 Mays Landing RdVineland, NJ 08361

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 29, 1993

Property Information

Block7902
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page79

Building Details

Building Class16
Description1S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,442
Acreage2.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,400
21%
Improvement Value:$193,700
79%
Total Assessment$246,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,836+0.7%
2024$7,784+5.0%
2023$7,415+2.9%
2022$7,203+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983