Skip to content

26 Burnet StLivingston, NJ 07039

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 1, 2016

Property Information

Block4803
Lot13
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,241
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$266,500
62%
Improvement Value:$160,600
38%
Total Assessment$427,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,447+3.1%
2024$10,131+2.5%
2023$9,883+1.9%
2022$9,699-0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958