Property Sale
Sale
$338,000
To:
Sq Ft3,088DeedBook 5986, Page 168
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,100 | +2.0% |
| 2024 | $6,960 | -0.2% |
| 2023 | $6,971 | -1.7% |
| 2022 | $7,095 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
31 Kossuth St
Residential
378 Lafayette St
Residential
3 Clover St
Residential
89 Gotthardt St
Residential
22 Rome St
Residential