Property Sale
Sale
$105,000
To:
Sq Ft2,824DeedBook 5350, Page 92
To:
Year Built: 1915
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,971 | +2.0% |
| 2024 | $7,814 | -0.2% |
| 2023 | $7,826 | -1.7% |
| 2022 | $7,965 | +1.0% |
To:
Year Built: 1915
656 Hunterdon St
Residential
48 Murray St
Residential
169 Polk St
Residential
180 Oliver St
Residential
171 Emmet St
Residential