Skip to content

432 First AveWoodbury, NJ 08096

Built 1990

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2009

Property Information

Block327
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class17
Description2STY SFD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,228
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,200
24%
Improvement Value:$107,200
76%
Total Assessment$141,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,819+3.5%
2024$4,657+2.3%
2023$4,552+1.2%
2022$4,497+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$3,413
DeedBook 2146, Page 281

Property Built

Built

Year Built: 1990