Skip to content

2 Schollcrest AveWoodbury, NJ 08096

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 23, 2023

Property Information

Block607
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.5

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,224
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,900
26%
Improvement Value:$109,600
74%
Total Assessment$147,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,288+3.3%
2024$5,118+2.2%
2023$5,009+1.2%
2022$4,952+9.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959