Skip to content

116 Bock AveWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Dec 31, 2018

Property Information

Block401
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,584
Acreage1.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,000
32%
Improvement Value:$125,500
68%
Total Assessment$184,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,364-0.6%
2024$6,402+2.2%
2023$6,266+1.2%
2022$6,194+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

From:

To:

Sq Ft1,584DeedBook 6011, Page 16Recorded1/3/2019

Property Built

Built

Year Built: 1980