Skip to content

308 Lafayette AveWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$169,900
Last Sale Date
Jul 30, 2014

Property Information

Block547
Lot30
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,392
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,900
28%
Improvement Value:$106,900
72%
Total Assessment$147,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,299+3.3%
2024$5,129+2.2%
2023$5,019+1.2%
2022$4,962+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$169,900

From:

To:

Sq Ft1,392DeedBook 5220, Page 334Recorded8/8/2014

Property Built

Built

Year Built: 1960