Skip to content

527 Sheridan DrGibbstown, NJ 08027

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2005

Property Information

Block186
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,009
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,800
22%
Improvement Value:$159,600
78%
Total Assessment$204,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,787+5.8%
2024$6,418+1.0%
2023$6,352-1.4%
2022$6,444-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966