Skip to content

227 Vanneman BlvdPaulsboro, NJ 08066

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2023

Property Information

Block115
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class45
Description2SS,15CB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage1,934
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,800
15%
Improvement Value:$119,900
85%
Total Assessment$140,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,191+0.1%
2024$6,185+3.9%
2023$5,954+0.6%
2022$5,918+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930