Skip to content

1014 Devault AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1938

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block56
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,305
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,400
23%
Improvement Value:$85,700
77%
Total Assessment$111,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,638+0.1%
2024$4,634+4.1%
2023$4,452+0.7%
2022$4,423+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1938