Skip to content

233 W Buck StPaulsboro, NJ 08066

Built 1904

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 8, 2008

Property Information

Block84
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,253
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,700
14%
Improvement Value:$78,600
86%
Total Assessment$91,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,017+0.1%
2024$4,014+3.9%
2023$3,864+0.6%
2022$3,840+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1904