Skip to content

223 W Buck StPaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 26, 2024

Property Information

Block84
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,366
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,300
14%
Improvement Value:$77,300
86%
Total Assessment$89,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,942+6.9%
2024$3,689+4.1%
2023$3,542+0.7%
2022$3,519+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920