Skip to content

212 W Buck StPaulsboro, NJ 08066

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 14, 2023

Property Information

Block91
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,274
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,700
14%
Improvement Value:$99,800
86%
Total Assessment$116,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,126+0.1%
2024$5,121+3.9%
2023$4,930+0.6%
2022$4,900+3.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 3585, Page 301

Property Built

Built

Year Built: 2003