Skip to content

570 Egg Harbor Rd Unit B4Sewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$740,000
Last Sale Date
Apr 11, 2025

Property Information

Block117
Lot1
QualifierCB004
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2003

Building Details

Building Class---
DescriptionMED OFFICE COND
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage2,880
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$138,200
24%
Improvement Value:$437,800
76%
Total Assessment$576,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,306+2.9%
2024$20,707+4.7%
2023$19,774+1.5%
2022$19,475+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$740,000
Sq Ft2,880DeedBook 7165, Page 228Recorded4/25/2025

Property Sale

Sale
$770,000
DeedBook 4572, Page 134