Skip to content

570 Egg Harbor Rd Unit B5Sewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$465,005
Last Sale Date
May 6, 2010

Property Information

Block117
Lot1
QualifierCB005
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2003

Assessment

Land Value:$99,800
24%
Improvement Value:$316,200
76%
Total Assessment$416,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,388+2.9%
2024$14,955+4.7%
2023$14,281+1.5%
2022$14,065-6.8%
Property History

Property Sale

Sale
$465,005
DeedBook 4771, Page 5