Skip to content

504 Lafayette AveWoodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Aug 30, 2012

Property Information

Block134
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map Page24

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,241+3.7%
2024$1,197+3.2%
2023$1,160-21.4%
2022$1,476+3.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 4996, Page 241

Property Sale

Sale
$4,500
DeedBook 1958, Page 243