Skip to content

66 Packard AveWoodbury, NJ 08096

Built 1988

Last Sale Price
$229,000
Last Sale Date
Dec 18, 2023

Property Information

Block134
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,152
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,200
23%
Improvement Value:$97,700
77%
Total Assessment$126,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,014+8.4%
2024$5,550+3.3%
2023$5,373+6.1%
2022$5,063+3.7%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$229,000
Sq Ft1,152DeedBook 6950, Page 51Recorded12/20/2023

Property Sale

Sale
$40,000
Sq Ft1,152DeedBook 6882, Page 150Recorded7/24/2023

Property Sale

Sale
$59,900
DeedBook 3048, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 1988