Skip to content

60 Packard AveWoodbury, NJ 08096

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 21, 1996

Property Information

Block134
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description1SCBS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage764
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,600
36%
Improvement Value:$56,200
64%
Total Assessment$87,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,224+3.7%
2024$4,074+3.2%
2023$3,949-12.0%
2022$4,489+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952