Skip to content

126 W 39th StBayonne, NJ 07002

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 31, 2008

Property Information

Block107
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,516
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$263,600
44%
Improvement Value:$337,500
56%
Total Assessment$601,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,807+4.2%
2024$16,128+2.7%
2023$15,701+1.8%
2022$15,424+8.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955