Skip to content

67 W 43rd StBayonne, NJ 07002

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 19, 2023

Property Information

Block88
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H-GB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,538
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$199,500
39%
Improvement Value:$314,900
61%
Total Assessment$514,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,383+4.2%
2024$13,801+2.7%
2023$13,436+1.8%
2022$13,200-12.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 5202, Page 265

Property Built

Built

Year Built: 1963