Skip to content

24 W 37th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Aug 7, 2023

Property Information

Block120
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-HG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,332
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$184,300
59%
Improvement Value:$128,100
41%
Total Assessment$312,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,485+4.3%
2024$8,132+2.8%
2023$7,910+1.9%
2022$7,766-28.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920