Skip to content

15 W 36th StBayonne, NJ 07002

Built 1954

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block120
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description1S-F-D-2U-H-G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,908
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$203,000
46%
Improvement Value:$235,100
54%
Total Assessment$438,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,999+4.3%
2024$11,504+2.8%
2023$11,193+1.8%
2022$10,992-13.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1954