Skip to content

19-23 W 36th StBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$147,000
Last Sale Date
Jun 3, 1996

Property Information

Block120
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-B-C-H

Assessment

Land Value:$266,800
41%
Improvement Value:$387,800
59%
Total Assessment$654,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,303+4.2%
2024$17,563+2.7%
2023$17,098+1.8%
2022$16,797-11.5%
Property History

Property Sale

Sale
$147,000
DeedBook 5088, Page 127