Skip to content

21 E 35th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block127
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-HG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,838
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,900
53%
Improvement Value:$160,900
47%
Total Assessment$338,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,473+4.2%
2024$9,090+2.7%
2023$8,849+1.8%
2022$8,694-21.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920